Dla firm i grup


WYCIECZKI ZAGRANICZNE

 • lednice1

   

  Niezwykłe historie, malownicze widoki, ciekawe trasy i urzekające zabytki – to nasze propozycje na krótkie 3-dniowe wypady po pracy i nie tylko. Zadbamy również o Państwa wypoczynek i dobry
  humor po zwiedzaniu, zapraszając na posiłki do oryginalnych stylowych lokali. Proponując 3-dniowe
  wycieczki do Niemiec i Czech wybieramy atrakcyjne i nietuzinkowe trasy ale cenimy Państwa uwagi
  i sugestie dostosowując programy do wymagań naszych Klientów.


 • Budziszyn i Szwajcaria Czesko-Saksońska

  PROGRAM:

  1 dzień – piątek

  Wyjazd godz. 7.00. Przejazd do Budziszyna(Bautzen) i zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Katedra św. Piotra, Zamek Ortenburg (Muzeum Serbołużyckie), Rynek – Ratusz, Ulica Bogata wraz z Krzywą Wieżą, Średniowieczna Wieża Ciśnień – Alte Wasserkunt, Ażurowa Wieża Widokowa (Löbauer Berg). Wizyta w Muzeum Musztardy z możliwością zakupu słynnych budziszyńskich musztard.Obiadokolacja i wieczorny spacer po mieście. Przyjazd na nocleg.

  2 dzień – sobota

  08.00 – śniadanie i wyjazd do Szwajcarii Czesko-Saksońskiej – malowniczej krainy wspaniałych formacji skalnych, górujących nad Łabą. W programie zwiedzania:

  • Wędrówka po Parku Narodowym „Sächsische Schweiz“ do Bastei – niepowtarzalnego labiryntu skalnego, zaliczanego do najpiękniejszych punktów widokowych Europy. Przejście przez wyjątkowy most skalny, rozciągnięty ponad wąwozem Mardertelle.
  • Zamek i ogrody Pilnitz – letnia rezydencja Augusta Mocnego
  • Twierdza Königstein – niezdobyta forteca górska, która przez wieki strzegła granic Saksonii. Później przekształcona w najlepiej strzeżone więzienie.

  18.00 – przyjazd na obiadokolację i nocleg w Czechach.

  3 dzień – niedziela

  08.00 – śniadanie i wykwaterowanie z obiektu. 09.00 – przejazd do Hřensko i wejście na teren Parku Narodowego: piaskowcowe formy skalne, największa w Europie skalna brama (most) – Brama Pravcicka

  • Czas wolny i obiad w Hřensko
  • Przejazd z miejscowości Bad Schandau specjalnym tramwajem do Kirnitzschtal (dolina Kirnitzsch) aż do wodospadów Lichtenhainer Wasserfall gdzie niewielki wodospad zamienia się co pewien czas w huczną kaskadę a wytryskom wody towarzyszą dźwięki wagnerowskiej symfonii. Spacer po „krowiej dolinie” do bramy skalnej i wejście małymi schodkami do „raju” na punkt widokowy.

  Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w późnych godzinach nocnych.

  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

  W cenie:

  • transport autokarem, opieka pilota, zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
  • wyżywienie: 3 obiady lub obiadokolacje, 2 śniadania
  • 1 nocleg w hotelu w Budziszynie w pokojach 2-,3-osob. z łazienkami
  • 1 nocleg w hotelu w Czechach
  • ubezpieczenie KL i NNW

  Cena:

  Ilość uczestników 49-46 ucz. 45 – 40 ucz. 39 – 35 ucz. 34 – 30 ucz.
  Cena na osobę
  615,00 645,00 675,00 715,00

  Cena nie zawiera:

  • opłaty biletów wstępów bilety wstępu: Budziszyn (Muzeum Serbołużyckie, Średniowieczna Wieża Ciśnień, Ażurowa Wieża Widokowa), Konningstain, Bastei, Pillnitz – ok. 30 euro i 160 KCZ

  Możliwości dodatkowo płatne :

  • 2,5-godzinny rejs statkiem parowym Bad Schandau – Pillnitz 16 euro

  budziszynBudziszyn1Szwajcaria czesko-saksonskaSzwajcaria_saksNiemcy-pillnitz2Szwajc-czeska-Mala_Pravc_bramaSzwajc-czeska1


 • Morawy Południowe i Ołomuniec

  Mikulov – Zamek Lichtensteinów w Lednicach – Valtice – Ołomuniec

  PROGRAM:

  1 dzień – piątek

  Wyjazd godz. 13.00. Przejazd do Mikulova, klejnotu południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem oraz wąskimi brukowanymi uliczkami. Kolacja i wieczorny spacer po miasteczku. Nocleg w hotelu w Mikulowie.

  2 dzień – sobota

  7.30 śniadanie i przejazd do Lednic, zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów. W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtenszteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret.
  W trakcie zwiedzania obiad i przejazd do hotelu na nocleg.

  3 dzień – niedziela

  7.30 śniadanie i wyjazd w kierunku Ołomuńca jednego z najpiękniejszych miast Czech – miasto posiada aż dwa rynki: Górny i Dolny. XIX wieczny ratusz, zabytkowe kamienice, 35 metrowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (wpisana na listę UNESCO w 2000 r.). Słynne Ołomunieckie fontanny, stojące w różnych częściach starówki, nadają miastu niespotykanie przyjemną atmosferę. Kościół św. Maurycego, posiadający organy budowane przez przedstawiciela rodu Englerów – sławnej rodziny organmistrzów. Podkreśleniem szczególnej atmosfery miasta jest neogotycka katedra św. Wacława, z największą na Morawach wieżą (ok. 104 metry). W trakcie zwiedzania obiad. Wyjazd ok.godz. 17.00. Powrót w godzinach wieczornych.
  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

  W cenie:

  • transport autokarem, opieka pilota, zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem
  • wyżywienie: 3 obiady lub obiadokolacje, 2 śniadania
  • 2 noclegi w hotelu w pokojach 2-,3-osob. z łazienkami
  • ubezpieczenie KL i NNW

  Cena:

  Ilość uczestników 49-46 ucz. 45 – 40 ucz. 39 – 35 ucz. 34 – 30 ucz.
  Cena na osobę
  510,00 530,00 560,00 580,00

  Cena nie zawiera:

  • opłaty biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 350 KCZ

  mikulov1mikulov2lednice1lednice3lednice2valtice_salon_win