Ubezpieczenia podróżne

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne?

Niektóre wycieczki organizowane przez biura podróży mają ubezpieczenia na wyjazd wpisane w cenę. Inne – nie. Zdarza się też, że w standardowym pakiecie wycieczkowym znajduje się podstawowe, najprostsze ubezpieczenie na podróż, chroniące w ograniczonym zakresie przypadków. Abyś cieszył się bezpieczeństwem w trakcie wakacji czy krótkiej wycieczki w stopniu maksymalnym i dopasowanym do Twojego wieku, sposobu spędzania czasu czy miejsca wyjazdu, zachęcamy Cię, byś przejrzał ubezpieczenia podróżne zebrane przez nas na niniejszej podstronie. Dzięki temu nie wydasz pieniędzy na ochronę, która Ci się nie przyda (np. ochronę bagażu, kiedy podróżujesz tylko z podręcznym plecakiem), a Twoje ubezpieczenie na wyjazd obejmie te aspekty, na których zależy Ci najbardziej (np. ochronę w przypadku urazów, na które będziesz narażony w trakcie zdobywania górskich szczytów).

Ubezpieczenie na podróż za granicę i ubezpieczenia turystyczne w Polsce

Istotnym rozróżnieniem ubezpieczeń podróżnych jest miejsce docelowe wyjazdu. Ubezpieczenie na podróż za granicę i ubezpieczenia turystyczne w Polsce mogą różnić się takimi aspektami jak ochrona w przypadku odwołanego lotu samolotowego (w Polsce raczej niepotrzebna), rozszerzony pakiet ratownictwa medycznego (o dowiezienie chorego do kraju z zagranicy), pokrycie kosztów leczenia egzotycznych chorób. Rozszerzone ubezpieczenie turystyczne za granicę sprawdzi się zwłaszcza w przypadku wyjazdu na inne kontynenty oraz planu spędzania czasu bardzo aktywnie (wspinaczka, surfing, sporty ekstremalne). Z kolei ubezpieczenia turystyczne w Polsce mogą zachęcać korzystniejszą ceną. Skoro na wycieczce nie zamierzasz uprawiać sportu ani nie będziesz miał styczności z egzotycznymi wirusami czy bakteriami, po co przepłacać?

Zobacz naszą ofertę wyjazdów zagranicznych oraz wczasów w Polsce.

Ubezpieczenie turystyczne od rezygnacji z wyjazdu, ubezpieczenia na podróż z ochroną bagażu

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia podróżne chronią nie tylko życie i zdrowie uczestnika wycieczki. Mogą też zabezpieczać jego finanse, np. w sytuacji odwołania lub opóźnienia lotu, odwołania wycieczki, a nawet rezygnacji z wyjazdu. Przykładowo ubezpieczenie turystyczne od rezygnacji z wyjazdu jest doskonałą propozycją dla osób, które z uwagi na sprawy prywatne lub zawodowe do ostatniej chwili nie będą pewne, czy uda im się wyjechać. Z kolei ubezpieczenia na podróż z ochroną bagażu – w tym sprzętu elektronicznego – z roku na rok stają się coraz ważniejsze, ponieważ w podróż zabieramy cenne przedmioty: aparaty fotograficzne, telefony, laptopy, drony. Docenisz także rozszerzone ubezpieczenie na podróż zagraniczną, ponieważ ubezpieczyciel załatwi wszelkie formalności za Ciebie w kraju, w którym oficjalny, urzędowy język nie jest Ci znany.

Koniecznie przejrzyj zaproponowane przez nas ubezpieczenia turystyczne i sprawdź, czy odpowiadają Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Wybierz ubezpieczenie turystyczne dopasowane do Ciebie i podróżuj bezpiecznie!